kokia įranga?

miha bodytec

fit20 studijoje įrengta šiuolaikiška, Vokietijoje pagaminta treniravimosi įranga miha-bodytec. Šiame treniruoklyje įdiegtos daug metų tobulinamos pačios pažangiausios raumenų elektrostimuliavimo (RES) technologijos. Revoliucinga sistema vienija moderniausias technologijas, patogumą ir optimalų treniravimosi rezultatą. Naudojamos technologijos perimtos iš didžiojo sporto, kosmonautikos bei medicininės reabilitacijos sričių ir įdiegtos viename treniruoklyje.

miha bodytec treniruoklio komplektacija:

 • Darbo vieta;
 • Daugiafunkcinė liemenė;
 • Impulsų davikliai: rankų, kojų, sėdmenų, papildomi;
 • Apatinė sportinė apranga;
 • Pratimų stendai.

Funkcinėje liemenėje yra impulsų davikliai viršutinei ir apatinei nugaros raumenų dalims, šonams, pilvo ir krūtinės sritims. Klubus juosiantis diržas stimuliuoja sėdmenų raumenis, o specialūs užsegami diržai stimuliuoja rankų ir kojų raumenis. Impulsų daviklių pagalba skleidžiami impulsai į viršutinius ir giluminius raumenų sluoksnius. Taip pasiekiamos atskiros raumenų grupės vienu metu, kurios gali būti treniruojamos skirtingu intensyvumu. Vienu metu galime pasiekti ir aktyvuoti iki 95% kūno raumenyno.

Plačiau
miha bodytec įranga

miha bodytec ypatybės

Miha bodytec treniruoklis leidžia treniruoti kelias raumenų grupes vienu metu daug intensyviau, nei tai galima padaryti įprastos treniruotės metu. Jei po tradicinės kelias valandas trunkančios treniruotės žmogus jaučiasi išsekęs ir pavargęs, tai naudojant miha bodytec kūnas aktyvuojamas ir po treniruotės įgyjama naujų jėgų.

Šis būdas tinka ir ilgus metus besilankantiems sporto klubuose ir norintiems pradėti treniruotes:

 • Viso kūno treniruotė; elektrodų sistema kurią sudaro iki 10 elektrodų porų gali vienu metu aktyvuoti visas didesnes raumenų grupes.  
 • Galima treniruotis naudojant dvi skirtingas pratimų grupes: statinius arba dinaminius (kombinuojant raumenų natūralų susitraukimą su  gaunamais impulsais RES pagalba).
 • Tuo pačiu metu yra aktyvuojami agonistiniai ir antagonistiniai raumenis; tam tikri pratimai sustiprina fiksuotų raumenų susitraukimus.
 • Raumenų susitraukimai sukelti RES gali būti intensyvesni ir mažiau apkrauti sąnarius nei susitraukimai aktyvuojami naudojant tradicinius jėgos lavinimo principus.
 • RES lengvai pasiekia giluminius raumeninio audinio sluoksnius.
 • Šis metodas gali būti taikomas bet kuriai amžiaus grupei nepriklausomai nuo fizinio pasirengimo lygmens.

Viso kūno RES yra labai intensyvus ir todėl treniruočių trukmė gali būti trumpa (10-20 minučių).

Stimuliavimo parametrai

 • Impulso dažnis (Hz) nustato pavienių impulsų, siunčiamų raumenų susitraukimo etapo metu, per sekundę skaičių. Kiekvienas impulsas sukelia raumenų trūkčiojimą.
 • 7Hz: padidina kraujo apytaką bei medžiagų apykaitą
 • 85Hz: optimalus impulsas skeleto raumenims
 • 100Hz: raumenų tonuso reguliavimas ir skausmo malšinimas
 • Impulso trukmė lemia laiko periodą kurio metu teka  elektros srovė ir  raumuo yra aktyvus.
 • Impulso intervalas yra laiko periodas tarp dviejų impulsų, kurio metu sustabdomas elektros srovės tekėjimas (regeneracinis laikotarpis).
 • Impulso kilimo laikas yra impulso stiprėjimo iki jo didžiausio intensyvumo trukmė.
 • Impulso amplitudė (plotis) lemia vieno impulso trukmę. Kuo ilgiau tęsiasi impulsas, tuo giliau prasiskverbiama į raumenį.
 • Impulso tipas lemia srovės kryptį. Bipoliarinio impulso srovės kryptis kinta impulso perdavimo metu. Vienpoliario impulso srovė (teigiama arba neigiama)  viso impulso metu teka tik viena kryptimi. RES treniruočių metu daugiausia naudojami bipoliariniai impulsai.
 • Impulso intensyvumas lemia raumens skaidulų aktyvumo lygį. Kuo didesnis impulso intensyvumas, tuo stipriau susitraukia raumuo. RES treniruočių metu naudojami miliamperų (mA) srovės impulsai, kurie yra visiškai saugūs žmogaus organizmui.

Rekomenduojamas treniruočių dažnumas: 1-2 užsiėmimai per savaitę.

Saugos taisyklės

Fit20 studijose sportuoti galite pradėti tik susipažinę su taisyklėmis.
Užsiimti pratybomis vartotojas gali tik stebint fit20 atstovo ir paklusdamas jo nurodymams:

 • Nedelsiant nutraukite užsiėmimą jei pasijusite blogai, pajusite galvos svaigimą, pykinimą, ar skausmą krūtinės srityje! Prašome iškart apie tai informuoti fit20 atstovą.
 • Naudojimo metu DRAUDŽIAMA prijungti ar atjungti elektros kabelį. Prašome pirma pabaigti programą ir išjungti įrenginį. Dėmesio – pavojus susižeisti!
 • Nenaudokite elektrodų toms kūno dalims, kurioms jie nėra skirti!
 • Nejunkite elektrodų ant arba šalia odos sužalojimų (žaizdų, uždegimų, nudegimų, sudirgimų, egzemų ir t.t.).
 • Nedelsiant nutraukite programą bei išjunkite įrenginį jei pajusite, jog elektrodai įkaito.
 • Galūnės, kurių raumenis stimuliuojami, turi būti įtemptos ir tokiu būdu valdomos.
 • Treniruotes pradėkite su mažo intensyvumo impulsais ir po truputėlį didinkite intensyvumą.

Saugumas

Pirmą kartą susiduriantiems su RES kyla klausimas, kaip šie impulsai veikia mūsų kūną. miha bodytec įranga, kuri naudojama fit20 studijose, tiesiog atkartoja signalus, kuriuos natūraliai siunčia mūsų kūnas. Signalai siunčiami į giliai esančias raumenų grupes, kurios signalo metu susitraukia, o vėliau atsipalaiduoja. Tokius impulsus smegenys natūraliai skleidžia mūsų kūne, o dirbant su RES šie impulsai sustiprinami iš išorės. Rezultatas toks pats – raumenys susitraukdami ir atsipalaiduodami sutvirtėja. Treniruoklis padeda pabudinti seniai nenaudotas ir pamirštas raumenų grupes ir jas sustiprina, taip veikiant žmogaus savijautą.

Daugelį dešimtmečių atliekamų tyrimų metu nenustatytas joks pašalinis poveikis treniruojant raumenis su impulsų pagalba.

Tyrimus raumenų elektrostimuliavimo (RES) srityje pradėjo dar Luidžis Galvanis (1791), kuris pateikė pirmus mokslinius įrodymus, kad impulsai gali sustiprinti raumenis. XIX ir XX amžiuje buvo išsamiai ištirtas šis poveikis ir nustatytos impulsų savybės. Įrodyta, kad impulsai ilgam laikui sutvirtina raumenis. Naujausi medicininės fiziologijos tyrimai nustatė mechanizmus, kuriais remiantis impulsai veikia raumenų ir nervines ląsteles, reguliuoja kraujo apytaką.

Nuo 1950-ųjų RES naudojama medicinoje ir profesionaliame sporte kaip alternatyvus būdas be vaistų ir išorinio įsikišimo treniruotis atletams, atgauti jėgas reabilitacijos metu po sunkių sužeidimų, traumų ar operacijų.

Pirmasis RES technologiją visame pasaulyje išpopuliarino legendinis aktorius Bruce Lee, kuris šią technologiją pradėjo naudoti dar 1950-aisiais. 1993 m. išleistame autobiografiniame filme buvo papasakota apie jo rezultatus, kurių padėjo pasiekti RES.

Šiuo metu visame pasaulyje ir Europoje veikia virš 1000 specializuotų miha bodytec sporto studijų.Medžiaga parsisiuntimui

Mano
užsiėmimai
Užsiėmimų kortelė
Rezervuoti laiką treniruotei su asmeniniu treneriu, verslo trikampis, A.Goštauto g. 40b, LT-01112, Vilnius
+3705 207 2448, info@fit20.lt

Sportinės aprangos ir elektrodų naudojimas

Sportinė apranga

 • fit20 studijose naudojama sportinė apranga yra pasiūta iš specialiai sukurto audinio, kurio atsparumas bei sukirpimas buvo pritaikytas treniruotėms su miha bodytec įranga.
 • Pasirinkite sau tinkantį dydį (prigludusį bet ne per daug tampriai). Kelnės bei marškinėliai nugaros ir pilvo srityse neturėtų uždengti vienas kito tose vietose kuriose tvirtinasi elektrodai (dvigubas audinio sluoksnis = silpnesnis impulso perdavimas!).

Avalynė

 • Treniruočių metu rekomenduojame naudoti sportinę avalynę su neslystančiu padu.

Elektrodų pozicionavimas ir tvirtinimas

 • Elektrodai yra įvairių dydžių, juos uždedant ir pritvirtinant vadovautis numatytomis schemomis.
 • Prie uždedant elektrodus įsitikinkite, kad elektrodo paviršius yra pakankamai sudrėkintas.

 

Patikimumas / Nepriklausomi tyrimai

Medicininiai tyrimai
Bairoito (Vokietija) Universitetas 2002:

Viso kūno raumenų elektrostimuliacijos (RES treniruotės) įtaka mažinant nugaros skausmus.

Medicininiai tyrimai
Bairoito Universitetas 2002:

Viso kūno raumenų elektrostimuliacija (RES) – inovatyvus būdas sumažinti šlapimo nelaikymą.

Medicininiai tyrimai
Bairoito Universitetas 2003:

Raumenų elektrostimuliacija, kaip viso kūno treniravimosi būdas - daugiacentris tyrimas dėl viso kūno RES įrangos naudojimo sporto centruose.

Medicininiai tyrimai
Vokietijos Kelno sporto Universitetas 2008:

Trumpalaikis ir ilgalaikis treniruočių poveikis treniruojantis mechaniniais ir elektra stimuliuojamais įrenginiais tiriant jėgos diagnostikos parametrus.

Medicininiai tyrimai
Erlangeno-Niurnbergo Universitetas 2009:

Viso kūno elektrostimuliacijos poveikis vyresnio amžiaus žmonių sulėtėjusiai medžiagų apykaitos sistemai, antropometriniams ir raumenų parametrams. Treniruočių bei elektrostimuliacijos TESTAS

Medicininiai tyrimai
Erlangeno-Niurnbergo Universitetas 2009:

RES treniruočių poveikis vyresnio amžiaus vyrams turintiems metabolinį sindromą, daromas poveikis jų kūno sudėčiai ir širdies ligų rizikos faktorių analizė.

Medicininiai tyrimai
Bad Oeynhausen Širdies klinika 2010:

Elektrostimuliacija (RES) širdies ligomis sergantiems ligoniams. Ar RES treniruotės yra tinkama antrinė širdies ligų prevencija?